نقش موثر یزد در شکل گیری کریدور حمل و نقل خزر تا خلیج فارس

3 مرد , 1397 اخبار

نقش موثر یزد در شکل گیری کریدور حمل و نقل خزر تا خلیج فارس

عبدالهاشم حسن نیا ظهر امروز در جمع معاونان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد و مدیران شهرستانی این اداره با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۲۰ هزار کیلومتر راه در کشور ما وجود دارد ، اظهار داشت : در کشور ما همچنین ۳۴۰ هزار ناوگان باری ، ۴۵۰ هزار راننده ، ۸۰ هزار ناوگان حمل و نقل وجود دارد و ۹۰ درصد حمل بار کشور از طریق جاده ها انجام می شود .وی با اشاره به اینکه شرایط حمل و نقل در کشور ما نسبت به گذشته تغییرات محسوسی داشته است ، افزود : امروز رقم بار حمل شده واقعی در کشور به ۱۷۰ میلیون تن رسیده است . امروز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای یک نظام برنامه ریزی مدونی برای بهبود درآمدهای پایدار برای فعالیت‌های راهداری دارد بنابراین نگاه ما نیز باید مثبت و امیدآفرین باشد .

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد : گرچه مشکلاتی وجود دارد اما باید تغییرات مثبت را نیز ببینیم زیرا در هر حال با وجود مشکلات است که می توانیم ارتقاء پیدا کنیم و اگر مشکلی وجود نداشته باشد ، اصلا رشدی انجام نمی شود . اگر تحلیل درست و منطقی از اتفاقات رخ داده داشته باشیم ، می توانیم به پیشرفت برسیم مثلا همین اتفاقات اخیر که به واسطه درخواست‌های صنفی رانندگان رقم خورد ، کارگاهی برای بهره‌مندی از تجربیات و قدم برداشتن در مسیر رفع نیازهای این قشر بود و تنها نباید به نکات منفی آن توجه کرد .

حسن نیا در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اهمیت یزد در زمینه حمل و نقل عنوان کرد : یزد در بحث حمل و نقل بسیار حائز اهمیت است و اگر یزد نبود ، کریدور حمل و نقل خزر به خلیج فارس شکل نمی گرفت . باید کاستی‌ها را شناسایی و جبران کنیم به این اصل باور داریم که اکنون در مسیر درستی قرار گرفته ایم و با ادامه حرکت ، به نتایج بهتری نیز دست خواهیم یافت .


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *