538 هزار راننده در طرح پوشش بیمه تکمیلی رانندگان

27 مرد , 1397 اخبار,حمل و نقل

538 هزار راننده در طرح پوشش بیمه تکمیلی رانندگان

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در سفر به استان اصفهان  ضمن بازدید از پایانه بار شهرستان مبارکه، با رانندگان شاغل در بخش حمل و نقل  جاده‌ای کالا که در این پایانه حضور داشتند، دیدار کرد و از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گرفت.

به نقل از روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در این بازدید عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر ورئیس این سازمان به استقبال رانندگان از بیمه تکمیلی گفت و اظهار داشت: از زمان اعلام طرح بیمه تکمیلی بیش از ۵۳۸ هزار نفر از رانندگان و همسرانشان از بیمه تکمیلی ثبت نام کردند.

ایشان گفتند: 90 درصد حمل‌ونقل کالا و مسافر در ایران از طریق جاده انجام می‌شود که این همواره مسئولیت سنگینی را برعهده وزارت راه‌ و‌شهرسازی و سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای قرارگرفته است.

‌رئیس سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای به نقش تنظیم‌گری سازمان راهداری و حمل‌ونقل در روابط صاحب بار، شرکت و رانندگان اشاره کرد:

انبوهی از مشکلات رانندگان از یک طرف و وضعیت ویژه  اقتصادی کنونی کشور از سوی دیگر، اصلاح شرایط را زمان‌بر کرده است اما همچنان رفع مشکلات رانندگان و توجه به بهبود شرایط معیشتی این قشر از برنامه‌های اولویت‌دار این سازمان است و مورد پیگیری قرارگرفته است.

حسن‌نیا گفت: به دنبال ایجاد تسهیلات قرض‌الحسنه برای رانندگان و ارائه تسهیلات کم بهره به این قشر هستیم و با تکیه بر اسناد بالادستی خدمات عرضه شده به رانندگان  بهبود خواهد یافت.

وی در رابطه با مشکل تأمین لاستیک، قطعات و تعمیرات ناوگان اشاره کرد: طی جلسات متعدد قرار شد لاستیک با ارز دولتی وارد شده و در اختیار رانندگان قرار گیرد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *