رانندگان به حمایت‌های رفاهی و اجتماعی نیازمندند :

8 دی , 1397 اخبار,حمل و نقل

محمد بخارایی رئیس هیئت‌مدیره جمعیت ایمنی راه‌ها با اشاره به اهمیت حمایت دولت از وضع معیشت رانندگان به خبرنگار گفت: رانندگی جزو مشاغلی است که به‌سلامت روانی بالایی نیاز دارد. استرس‌های روانی باعث بروز خطاهای انسانی در هنگام رانندگی و ‌ایجاد سوانح رانندگی می‌شود.

او گفت: رانندگان را باید حمایت کرد چراکه ما جان خود و عزیزانمان را در اختیار این رانندگان حرفه‌ای قرار می‌دهیم و سرمایه ما به دست آن‌ها است و اگر حمایت‌های اجتماعی و قانونی کافی و به‌روز از رانندگان داشته باشیم شاهد عملکرد بهتر آن‌ها خواهیم بود.

او رانندگان را کاربران اصلی حمل‌ونقل و مهم‌ترین عنصر حمل‌ونقل می داند و گفت: عمده جابه‌جایی بار و مسافربر روی دوش رانندگان حرفه‌ای است و باید به اشکال مختلف از آن‌ها حمایت شود؛ موضوع بیمه، تأمین قطعات، سرمایه‌گذاری و حل مشکل درآمد آن‌ها که با توجه به افزایش قیمت‌ها کفاف خرج آن‌ها را نمی‌دهد باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

بخارایی به موضوع تعطیلات و برخورداری رانندگان از امکانات رفاهی اشاره کرد و گفت: رانندگان حرفه‌ای نیاز به باشگاه‌دارند؛ خیلی از مؤسسات که حساسیت‌های شغلی هم ندارند و دارای امکانات رفاهی از قبیل باشگاه هستند می‌توانند حمایت رفاهی از رانندگان داشته باشند.

او گفت: تاکنون موضوعاتی مثل سرمایه‌گذاری، کاریابی و تعمیرات بر عهده خود رانندگان بوده است و ما هیچ‌وقت حمایت‌های این‌چنینی از آن‌ها نداشته‌ایم.

بر اساس اظهارات بخارایی تا زمانی که وضعیت معیشت رانندگان نامناسب است شاهد افزایش تصادفات رانندگی و احتمال بروز خطای انسانی خواهیم بود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *