تاکید معاون وزیر راه و شهرسازی بر ظرفیت های حمل و نقلی جمهوری اسلامی ایران در اجلاس ایرو

19 آبا , 1397 اخبار,حمل و نقل

روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان ضمن سخنرانی در کنگره جهانی اتحادیه بین المللی حمل و نقل جاده ای در عمان گفت: موقعیت استراتژیک جمهوری اسلامی ایران و انجام بیش از ۹۰ درصد جابجایی ها توسط بخش حمل‌ونقل جاده‌ای باعث شده این بخش از اهمیت بسیاری در کشور برخوردار باشد.

او یادآوری کرد:عملیات حمل‌و‌نقل جاده‌ای کالا در ایران نیز عمدتا توسط بخش خصوصی و با بهره‌گیری از ظرفیت ۴۰۰ هزار ناوگان کامیون و با تلاش ۶۰۰ هزار راننده فعال این بخش صورت می‌گیرد به طوری که سالانه حدود ۶۰۰ میلیون تن کالا در کشور جابجا می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی از سرمایه گذاران و نمایندگان سازمان های بین المللی برای سرمایه گذاری در جمهوری اسلامی ایران و بهره گیری از پناسیل ها و نقاط قوت موجود در کشور در این بخش دعوت به همکاری کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در کنگره جهانی ایرو که از ۱۵ لغایت ۱۷ آبان ماه در مسقطِ عمان برگزار شد، ضمن دیدار با آمبرتو دبیر کل ایرو و پرزیدنت ایرو، با وزرای حمل‌و‌نقل افغانستان و عمان نیز ملاقات داشت و بحث و گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش در اجلاس کنگره جهانی ایرو نمایندگان سازمان های جهانی ازجمله بانک جهانی، اتحادیه اروپا،سازمان های بین المللی در حوزه سرمایه گذاری منطقه ای و جهانی و همچنین وزیران حمل و نقل آلمان،عراق،قزاقستان،تاجیکستان،تونس و گرجستان نیز حضور داشتند.

لازم به  ذکر است هیات ایرانی به سرپرستی آقای حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی متشکل از نمایندگان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی حمل‌و‌نقل جاده‌ای،اتاق بازرگانی، گمرک و شرکت های حمل‌و‌نقل بین‌المللی سراسر کشور در اجلاس ایرو حضور داشتند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *