اهمیت کنترل صدوربارنامه بین شهری

3 شهر , 1397 اخبار,حمل و نقل

حمل هر نوع بار برون‌شهری بدون اخذ بارنامه ممنوع است. سرپرست اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان گفت: معاینه فنی، کارت هوشمند و سلامت راننده، ویژگی‌های ایمنی بارگیری و همه مقررات و معیارهای فنی در حوزه ایمنی بار براساس کنترل بارنامه انجام می‌شود.

به نقل از روابط‌عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان،در نشست بررسی مشکلات و هماهنگی‌های لازم در بخش حمل‌ونقل کالای شهرستان‌های ملایر، نهاوند و تویسرکان با اشاره به نظارت و کنترل صدور بارنامه‌ها برای نرخ گزاری صحیح و اصولی حمل بار در حمایت از صاحبان کالا و رانندگان اظهار داشت: کنترل بر ناوگان حمل‌ونقل عمومی از اهمیت زیادی برخوردار است.

سرپرست اداره کل راهداری استان همدان، افزایش نظارت و کنترل را به‌ویژه در شهرستان‌ها خواستار شد و گفت: با همفکری انجمن‌های صنفی و شرکت‌های حمل‌ونقل از فرار بار جلوگیری کنیم.

پناهنده با بیان اینکه نباید به راننده‌ای بدون داشتن بارنامه اجازه تردد در محورهای مواصلاتی داده شود، گفت: باید فضا را برای افراد متخلف ناامن کنیم و این مهم با همکاری شرکت‌ها و انجمن‌های صنفی، اجرای گشت‌های منظم و مستمر و با همکاری پلیس‌راه امکان‌پذیر است.

این مسئول در ادامه به مشخصات فنی بارنامه خاطرنشان کرد: بارنامه صادرشده به لحاظ فنی باید دارای مشخصاتی شامل مبلغ بیمه، قیمت بار، محل بارگیری، محل تخلیه و عوارض دولتی باشد.

پناهنده اضافه کرد: برای درج صحیح مبلغ واقعی ارزش بار نیز دستگاه (کارت‌خوان) در کلیه شرکت‌ها و انجمن‌های صنفی نصب‌شده که تمامی دریافتی‌ها و انجام مبادلات مالی میان رانندگان و شرکت‌های حمل‌ونقل باید از طریق این دستگاه انجام شود.

با توجه به گسترش قاچاق و همچنین دریافت اضافه مبلغ از رانندگان در برخی از شرکت‌های در کشور، توسعه ابزارهای نظارتی مهم است. بارنامه شفاف و الکترونیکی یکی از راه‌هایی است که باعث می‌شود که هم راننده متضرر نشود و هم کالای قاچاق به‌راحتی جابه‌جا نشود.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *